Vyhľadanie zaujímavého tovaru v amerických obchodoch

Na nákupy v USA odporúčame Amazon. Tento americký obchod akceptuje zahraničné platobné karty a bez problémov posiela na všetky americké Shipito adresy. Pri inom online obchode sa radšej uistite, či e-shop akceptuje karty vydané mimo územia USA (obchodník tieto informácie má väčšinou zverejnené na svojej stránke) a či akceptuje posielanie na adresy Shipito. Môže sa Vám ľahko stať, že  obchodník neposiela na adresy fright forwarding firiem a platbu vám zamietne. Dôvod zamietnutia platby býva z toho dôvodu, že billing address, ktorú zadáte pri objednávke (zádáte napr. billing address Vašej Shipito adresy v USA) nebude korešpondovať s adresou pridelenou k Vašej platobnej karte. Častým prípadom býva, že do kolónky pre billing address je možné zadať iba adresu v USA. To môže byť indícia, že obchodník Vám platbu môže zamietnuť (niekedy ale nemusí). V zásade môžu nastať dve situácie. Prvá je, že sa Vám vôbec nepodarí zaplatiť už pri zadaní čísla Vašej platobnej karty. Druhá situácia (veľmi častá) je, že sa Vám z karty zdanlivo strhnú peňažné prostriedky a dostanete na Váš email od obchodníka správu, že platba bola zamietnutá. V tomto prípade sa nemusíte obávať, že svoje peniaze neuvidíte. Banka Vám pri platbe peňažné prostriedky iba zablokuje. Fyzicky sa platba vykoná, keď obchodník pošle podklady na zúčtovanie platby. Avšak keď Vám platbu zamietol, podklady nepošle. Do 14 dní Vám banka potom automaticky peniaze uvoľní. Ak nechcete mať dva týžde zbytočne blokované peniaze na účte, odporúčame tovar najskôr vyhľadať v americkom Amazone. Môže sa vyskytnúť aj taká situácia, že napr. americký Guess neakceptuje karty vydané mimo USA, ale ten istý tovar predáva cez Amazon.com za rovnakú cenu. Takže ak objednáte tovar z Amazonu, máte istotu, že Vám obchodník platbu nezamietne a tovar pošle.
Ktoré americké obchody posielajú na Shipito adresy sa dozviete vo svojom Shipito účte v sekcií záložiek virtuálnych adries.
usobchody

Odporúčame nákupy v USA hlavne čo sa týka oblečenia.

Niektoré americké značky oblečenia v Európe nie sú vôbec zastúpené napr. ako Armani Exchange. Mimochodom tento obchod je príkladom toho, že  ak objednáte tovar priamo zo stránky Armani Exchange, obchodník Vám platbu zamietne, lebo akceptuje iba americké karty. Riešenie, ktoré navrhujeme my, je vyhľadať tovar na stránke Amazonu.

Príklady vyhľadávania:

1. Najskôr vyhľadám produkt na oficiálnej stránke obchodníka (výrobcu)

nakup_ax

2. Potom vyhľadám produkt na stránke Amazon.com

nakup_amzn

 

Ak máte predsa len záujem nákup z obchodu, na ktorý je potreba vykonať asistovaný nákup, počítajte so Shipito poplatkami za vykonanie asistovaného nákupu, ktoré predstavujú:

  1. $8.50 za nákup 10 rôznych produktov (ak si kúpite napr. 100 tých istých produktov, zaplatíte iba $8.50)
  2. 4.3 % bankový poplatok + 8% z ceny nákupu, spolu 12.3%

Takže za celkový asistovaný nákup zaplatíte: $8.50 (v závislosti od počtu rôznych produktov) + 12.3% z ceny nákupu.

Čo robiť v prípade, ak obchodník neposiela na Shipito adresy?

Potom Vám odporúčame robiť asistované nákupy prostredníctvom služby Shopito, ktorá je sesterskou službou k službe Shipito (podmienkou je mať zriadený Shipito účet) a umožnuje vykonávanie asistovaných nákupov prostredníctvom overených Shipito nákupných asistentov.  Tovar sa posiela na súkromné adresy asistentov (zamestnancov Shipito), ktorí ho potom prinesú do skladu.  Poplatky za líšia v závislosti od voľby jednotlivých asistentov. Zvyčajne sa pohybujú na úrovni 5% z ceny tovaru + $8.50 za vykonanie nákupu. Tu tiež nezabudnite na pripočítať bankový poplatok vo výške 4.3%.

 

Komentáre sú ukončené