Preclenie tovaru z USA (jednanie s colným úradom)

Ak chcete poradiť ohľadom preclenia zásielky stačí ak mi pošlete mail.

Spôsob preclenia zásielky závisí od toho, akým spôsobom si ju zvolíte poslať na Slovensko. Pre mimobratislavčanov odporúčam posielať zásielky americkou poštou USPS. Prečo práve toto odporúčanie? Je to z dôvodu pomeru ceny poštovného a dĺžky vybavenia colného konania. Kuriérsku spoločnosť máte možnosť na colné konanie splnomocniť a v tom prípade preclenie tovaru môže trvať aj 2 týždne, alebo zásielku preclíte osobne a máte to behom dňa vybavené. Keďže zásielky kuriérske služby doručujú letecky, končia v colnom sklade v blízkosti lestiska (ako napríklad spoločnosti DHL). Na colnicu sa potom treba dostaviť osobne aj s dokladmi, ktorými preukážete hodnotu zásielky a cenu dopravy na Slovensko (faktúry a výpisy z bankového účtu resp. z Paypalu).
V prípade, že ste si zvolili spôsob doručenia prostredníctvom USPS, stačí zaslať e-mailom na adresu uvedenú v liste z vyclievacieho oddelenia pošty (cloba@slposta.sk) scan dokladov o hodnote tovaru a výške poštovného (faktúry a výpisy z bankového účtu resp. z Paypalu) a v správe treba uviesť aj skladové číslo zásielky.
Poštové oznámenie o došlej zásielke Vám pošle vyclievacie oddelenie pošty hneď na druhý deň po zadržaní Vášho balíka z USA colnicou. Po vypočítaní colného dlhu Vám kuriér doručí Vašu zásielku na dobierku. Výška dobierky = výške vypočítaného colného dlhu. Z toho vyplýva, že v prípade posielania balíkov z USA prostredníctvom USPS nemusíte vôbec prísť do osobného styku s orgánmi colnej správy a všetko vybavíte z domu či práce prostredníctvom e-mailu. Celý proces od príchodu zásielky na Slovensko až po jej preclenie trvá zhruba 5 pracovných dní (1 deň príchod zásielky, 1 deň smerovanie na colnicu a odoslanie oznámenia poštou, 1 deň doručenie oznámenia, 1 deň preclenie a odoslanie z colnice, 1 deň doručenie na adresu).

Poštové oznámenie o došlej zásielke a výzva na predloženie dokladov

colnica-1
colnica-2

Časový priebeh odoslania zásielky zo skladu v Oregone protredníctvom USPS Priority Mail na Slovensko až po doručenie adresátovi

USPS-Priority

 

Komentáre sú ukončené