Ako na americké stránky, ktoré blokujú prístupy ak ste mimo územia USA

Mnohé americké obchody začali z dôvodu spojej obchodnej politiky blokovať prístupy na svoje webstránky ak sa nachádzate mimo územia USA. Jednou z praktík, ktoré používajú je, že v prípade, že prídete na ich stránku, detekujú vašu polohu na základe vašej IP adresy a automaticky Vás presmerujú na európsku verziu, či verziu webstránky určenú pre mimoamerických návšetvníkov.

Sú to napríklad obchody ako: Guess, GbyGuess, Abercrombie, Hollister, Macy’s, Tommy Hilfiger a iné.

Preto na oklamanie “nepriateľa” použijeme techniku zmeny IP adresy, aby si obchodník myslel, že sme z USA. Ako osvedčený software a hlavne zadarmo je Hotspot Shield. Tento software je určený pre počítače PC a Macintosh (jeho platenú verziu dokonca môžete nainštalovať na zariadenia s operačným systémom iOS – pre iPhone, iPad a iPod Touch). Prístup na americké stránky pomocou tohoto softwaru je výhodný hlavne preto, aby sme videli americké ceny tovaru a zároveň mohli využiť akcie, ktoré sú v amerických online obchodoch. Tu sa nám potom už oplatí využiť aj služby asistovaných nákupov Shipito alebo ešte lepšie Shopito. Akciové ceny bývajú niekedy až o polovicu menšie, či dokonca tretinové.

V prípade, že nemáte záujem inštalovať software Hotspot Shield, odporúčame si webstránku pozrieť (nie vždy to na 100% funguje) prostredníctvom amerického web proxy serveru. Na prezretie aktuálnych akcií a cien to niekedy úplne postačuje.

Občas sa Vám však môže stať na stránkach Abercrombie.com a Hollisterco.com, že vám Hotspot Shield nebude fungovať. Odporúča sa odpojiť, vymazať cache pamäť prehliadača a znova sa pripojiť. Odporúčame použiť prehliadač Google Chrome. Toto treba niekedy zopakovať aj niekoľko krát. Tento problém sa vyskytuje u spomínaného Abercrombie a Hollister.

1. Po nainštalovaní a spustení programu Hotspot Shiled sa Vám zobrazí nasledovná obrazovka (pre PC sa môže líšiť). Keď Vám nabehne zelená – protected, znamená to, že ste pripojený k proxy.

hss_mac

2. Následne treba zadať do Vášho prehliadača adresu amerického e-shopu, kde chcete vidieť ceny v USD. Ak sa Vám nebude dariť, treba zopakovať postup uvedený vyššie. (Odpojiť, vyčistiť cache – prípadne reštartovať, Pripojiť).

Na obr. je vidieť zelenú ikonku Hotspot Shiled, ktorá značí že je pridelená IP aktívna a ceny v obchode Hollisterco.com sú v USD, čo značí, že vidíte americkú verziu Hollisteru. Tu môžete vidieť, že majú akciu a to zľavu až do 50% na rifle a všetky tričká za $12 a vo výpredaji majú dokonca tričko zlacnené zo $17.50 na $7.90.

hss_0

 

Komentáre sú ukončené